29 kwietnia – 2 maja – „Klaps! 50 twarzy Greya” w Teatrze Polonia w Warszawie

12985542_1012470982152756_8475194998539326740_n Wszystkich, którzy nigdzie nie wyjeżdżają majówkę, bo zrezygnowali w ostatniej chwili z powodu pogody, zapraszam serdecznie na wieczór do Teatru Polonia na muzyczno-komediowy spektakl „Klaps! 50 twarzy Greya” na podstawie bestsellerowej książki „Pięćdziesiąt twarzy Greya” E.L. James. Ta książka to był jakiś koszmar :) Ale spektakl… To co innego.
Ja wcielam się w rolę perwersyjnego milionera, Hugh Hansena, postać inspirowaną słynnym Greyem. Wraz z moimi koleżankami – Martą Walesiak i Magdą Lamparską – robimy sobie bekę. W prześmiewczy sposób potraktujemy erotyczne fantazje opisane w powieści, ale za to całkiem na poważnie pokażemy czym jest bliskość, jak stawiać granice w relacjach z innymi. No i odpowiemy na pytanie czy pieniądze wystarczają, by być w życiu spełnionym i szczęśliwym. Całość doprawiona swawolnymi podrygami i piosenkami. Dobra zabawa gwarantowana, a jeśli Wam się nie spodoba, to w takim razie do reżysera z reklamacją!

Spektakl wyreżyserował Kanadyjczyk John Weisgerber, a autorem tłumaczenia oryginalnego tekstu jest Bartosz Wierzbięta, twórca kultowych dialogów do „Shreka”, „Madagaskaru” czy „Kung-Fu Pandy”. Za choreografię odpowiada Paulina Andrzejewska. Moja Paulina Andrzejewska. Najlepszy choreograf na świecie. I w Polsce.

Spektakle gramy od soboty do wtorku, od 30 kwietnia do 2 maja o godz. 19.30 w Teatrze Polonia Krystyny Jandy.

Dajcie się rozbawić! Zwłaszcza przy takim koszmarze na zewnątrz :-)

M.

20 kwietnia – wieczór improwizacji w Klubie Komediowym

klub komediowy W czwartek 20 kwietnia razem z moją siostrą Matyldą wziąłem udział w niesamowitym show w Klubie Komediowym! Improwizowaliśmy krótkie gry muzyczne, na żywo, bez przygotowania, wszystko z głowy i na oczach i życzenie widzów. Były wystąpienia trzygłowej gwiazdy Broadwayu, seria muzycznych hitów o grabarzach i maklerach giełdowych, a także wesołe przyśpiewki rodem z Irish baru. Było wspaniale, przezabawnie i bardzo inspirująco!
Na pianinie towarzyszyła nam Maja Lenar.
Będę Was informował o kolejnych moich improwizowanych występach w Klubie Komediowym.

Pozdrawiam,
Mateusz

19 kwietnia – „Nastaw się na chill out” w Chilli Zet

pobrany plik Wszystkich miłośników teatru, spektaklu „Klaps! 50 twarzy Greya!”, perwersyjnej relacji Christiana Greya i Anastasii Steele oraz innego rodzaju erotycznych, damsko-męskich relacji :-) zapraszam dziś o godz. 20.45 do Chilli Zet. Będę gościem Rafała Turowskiego w programie „Nastaw się na chill out” i na żywo, chilloutowo porozmawiamy o tym, co ważne i w teatrze i w życiu.

Pozdrawiam,

Mateusz

23 marca – wykład i pokaz „Mapy ginącego świata” na AWF w Poznaniu

Mapa_Ginacego_Swiata 6 Ekologia jest bliska memu sercu i dlatego chętnie angażuję się w różne działania na rzecz ratowania fauny i flory. Tym razem z przyjemnością poprowadzę wykład na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i pokażę studentom jeden odcinek z cyklu dokumentalnego „Mapa ginącego świata”, którego jestem gospodarzem. Razem z ekipą filmową pojechaliśmy do Kenii, Wietnamu, na Madagaskar i Sri Lankę w poszukiwaniu unikalnych w skali światowej i zagrożonych wymarciem gatunków roślin i zwierząt wskutek gospodarki rabunkowej człowieka. Okazuje się, że sami, nawet nieświadomie, możemy przyczynić się do wyginięcia całych ekosystemów. Na AWF pokażę odcinek zrealizowany w Wietnamie o tym, jak maltretowane są niedźwiedzie księżycowe, aby pozyskać żółć z ich wątroby, uchodzącej wg tradycyjnej chińskiej medycyny za substancję leczniczą.
Wykład, projekcja oraz dyskusja odbędą się w czwartek 23 marca o godz. 16.00 w auli AWF (budynek główny).
Pozdrawiam,
Mateusz

22 marca – bezpłatny pokaz „Humani” w Instytucie Teatralnym w Warszawie

Humani01Jak myślicie, czy roboty wyposażone w funkcję odczuwania zastąpią naszych bliskich? Wszak sztuczna inteligencja już dawno przestała być tylko wytworem wyobraźni pisarzy i filmowców sci-fi. Jaka jest prawda o ludzkiej naturze? Na te pytania próbujemy odpowiedzieć z reżyserką Katarzyną Trzaską w sztuce „Humani” Jarosława Murawskiego z gatunku socjologicznego science fiction.
Główna bohaterka Em po nieudanym związku postanawia kupić zaawansowanego technologicznie robota o ludzkim kształcie. Indywidualne oprogramowanie pozwala stworzyć partnera idealnego. Sprawa się komplikuje, gdy robot potrafiący upodobnić się do człowieka, zaczyna wykazywać zdolność do przeżywania, odczuwania i cierpienia.
Pierwszoplanową rolę kobiecą spektaklu gra Anna Ilczuk. Ja miałem przyjemność wcielić się w dwie postaci: DŻO – prawdziwego człowieka, byłego chłopaka głównej bohaterki, oraz MI – jej cyfrowego osobistego asystenta domowego, występującego pod postacią awatara na cyfrowym ekranie i wykazującego wiele cech ludzkich. W spektaklu wystąpili także m.in. Katarzyna Figura i Rafał Maćkowiak.
Serdecznie zapraszam na pokaz premierowy, który odbędzie się w środę 22 marca o godz. 18.30 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego przy ul. Jazdów 1 w Warszawie. Wstęp wolny. Wcześniejsza rezerwacja: bilety@instytut-teatralny.pl, tel. 791 877 377.
Pozdrawiam,
Mateusz

Marzec – „Klaps! 50 twarzy Greya” w Warszawie, Gliwicach i Olsztynie

12985542_1012470982152756_8475194998539326740_n Drodzy fani Christiana Greya i Anastasii Steele! Mama dla Was dobre wiadomości :-) . W marcu komediowo-muzyczny spektakl „Klaps! 50 twarzy Greya”, który bije rekordy popularności w Polsce i na całym świecie, zagramy aż 5 razy! Jeśli macie ochotę na 2 godziny fantastycznej zabawy pełnej humoru, tańca i kultowych piosenek z m.in. filmu „Kabaret”, „Grease” i repertuaru Enrique Iglesiasa, serdecznie zapraszam.

Opowiemy Wam o niecodziennej damsko-męskiej relacji i o głęboko ukrytych, seksualnych pragnieniach. Inspiracją dla autorów sztuki była bestsellerowa książka „Pięćdziesiąt twarzy Greya” E.L. James. Wraz z moimi koleżankami – Magdą Lamparską i Martą Walesiak – w prześmiewczy sposób traktujemy erotyczne fantazje opisane w powieści, a całkiem na poważnie pokazujemy, czym jest bliskość, jak stawiać granice w relacjach z innymi i czy pieniądze wystarczają, by być szczęśliwym.

Gramy 5-6 marca o godz. 19.30 w Teatrze Polonia w Warszawie, 8 marca (specjalnie na Dzień Kobiet!) o godz. 19.00 w Teatrze Miejskim w Gliwicach oraz 29 marca o godz. 17.00 i 20.00 w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie podczas 25. Olsztyńskich Spotkań Teatralnych.

Zapraszam,
Mateusz

19 lutego – „Klaps! 50 twarzy Greya” w Łodzi

Klaps05_fot. Ola_Grochowska Czy byliście już w kinie na „Ciemniejszej stronie Greya” – drugiej części filmowej trylogii na podstawie bestsellerowej literatury E.L. James? Ja zapraszam wszystkie Panie do teatru na pastisz pierwszej części, „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Komediowo-muzyczny spektakl „Klaps! 50 twarzy Greya!” w błyskotliwy i zabawny sposób opowiada o początkującej pisarce E.B. Janet (w tej roli Marta Walesiak), która postanawia napisać książkę o głęboko ukrytych, seksualnych pragnieniach i niecodziennej damsko-męskiej relacji. W spektaklu wcielam się w rolę głównego bohatera, którego pierwowzorem jest właśnie tytułowy Grey. Postać, którą gram – Hugh Hansen, perwersyjny milioner, uwodzi 22-letnią, niedoświadczoną Natashę Wood (Magda Lamparska) i wprowadza ją w tajniki wyrafinowanych, erotycznych gier…

Spektakl wyreżyserował Kanadyjczyk John Weisgerber, a autorem tłumaczenia oryginalnego tekstu jest Bartosz Wierzbięta, twórca kultowych dialogów do „Shreka”, „Madagaskaru” czy „Kung-Fu Pandy”.

W niedzielę 19 lutego zagramy aż dwukrotnie w Teatrze Muzycznym w Łodzi o godz. 15.30 i 18.30.

Pozdrawiam,

Mateusz

10-12 lutego – „Klaps! 50 twarzy Greya!” w Warszawie

___2 Wszystkich miłośników erotycznych przygód Christiana Greya i Anastasii Steele zapraszam na komediowo-muzyczny spektakl „Klaps! 50 twarzy Greya”, który bije rekordy popularności w Polsce i na całym świecie! Jeśli macie ochotę na 2 godziny fantastycznej zabawy pełnej humoru, tańca i kultowych piosenek, zapraszam w najbliższy weekend do Teatru Polonia w Warszawie.

Marta Walesiak gra początkującą pisarkę E.B. Janet, która postanawia napisać książkę o głęboko ukrytych, seksualnych pragnieniach i niecodziennej damsko-męskiej relacji. Ja wcielam się w rolę perwersyjnego milionera, Hugh Hansena, którego pierwowzorem jest właśnie słynny Grey. Uwodzę 22-letnią, niedoświadczoną Natashę Wood (Magda Lamparska) i wprowadzam ją w tajniki wyrafinowanych, erotycznych gier… Wraz z moimi koleżankami w prześmiewczy sposób traktujemy erotyczne fantazje opisane w powieści, a całkiem na poważnie pokazujemy, czym jest bliskość, jak stawiać granice w relacjach z innymi i czy pieniądze wystarczają, by być szczęśliwym.

Usłyszycie także świetne piosenki m.in. z filmu „Kabaret”, „Grease” i repertuaru Enrique Iglesiasa w naszym wykonaniu i choreografii Pauliny Andrzejewskiej – jednej z najzdolniejszych młodych polskich tancerek i choreografek. Dobra zabawa gwarantowana!

Gramy od piątku do niedzieli, od 10 do 12 lutego o godz. 19.30 w Teatrze Polonia w Warszawie.

Zapraszam,

Mateusz

31 stycznia – „The Cosmopolitans” w Czułym Barbarzyńcy

The_Cosmopolitans Serdecznie zapraszam na spotkanie z Marzeną Mróz-Bajon, autorką świetnej książki „The Cosmopolitans”, na którą składa się 50 wywiadów z artystami, sportowcami, naukowcami, architektami m.in. Tomaszem Stańko, Anną Marią Jopek, Radzimirem Dębskim, Urszulą Dudziak, Ryszardem Horowitzem, Lidią Popiel, Allanem Starskim, Sławomirem Idziakiem, Filipem Bajonem oraz moją skromną osobą :-) . Każdy z nas opowiadał o swojej Warszawie, o tym jaka jest, jaka była, o ulubionych miejscach i wspomnieniach związanych z Warszawą, a przy okazji mówiliśmy także o pasjach i ważnych dla nas sprawach w życiu.

Jeśli macie ochotę posłuchać jaka jest nasza Warszawa i opowiedzieć, jaka jest wasza Warszawa, przyjdźcie we wtorek 31 stycznia o godz. 19.00 do Czułego Barbarzyńcy w Nowym Teatrze, przy ul. Madalińskiego 10/16.

Pozdrawiam i do zobaczenia,
Mateusz

31 grudnia – podsumowanie 2016 roku

Kochani,

Kończy się 2016 rok, więc to dobra pora na krótkie podsumowanie. Przekornie nie zamierzam narzekać (czyli znowu nie będę „prawdziwym Polakiem” :-) ). Wręcz przeciwnie chcę podzielić się tym, co w minionym roku mi się udało, a może przez to i Was zachęcę, byście zastanowili się, co dobrego Was spotkało? Wbrew nieprzyjaznym czasem okolicznościom (wiecie, co mam na myśli), dostrzeżmy to, co optymistyczne.

W 2016 jeśli chodzi o sferę zawodową, bardzo dla mnie ważną, naprawdę działo się!,

* Zagraliśmy 100. przedstawienie „Klaps! 50 twarzy Greya” w Teatrze Polonia i na spektaklach wyjazdowych w wielu miastach w Polsce. Liczymy na kolejną setkę przy pełnych salach!

* Byliśmy z „Klapsem!…” na tournée w Nowym Jorku i New Jersey. Wspaniałe przeżycie! Chcemy z tym spektaklem objechać cały świat :) !

* „Mapa ginącego świata”, 4-odcinkowy serial dokumentalny, którego jestem gospodarzem, miał premierę w TVP1 i był emitowany w TVP Polonia. To bardzo ważny projekt – razem z ekipą odwiedziliśmy Kenię, Sri Lankę, Madagaskar i Wietnam, by na własne oczy zobaczyć, a następnie pokazać widzom, dlaczego tak wiele gatunków fauny i flory jest zagrożonych wymarciem i co powinniśmy zrobić, aby ocalić je od całkowitej zagłady.

* Rozpocząłem zdjęcia do nowego serialu fabularnego, który pewnie w 2017 pojawi się na ekranie jednej z dużych stacji telewizyjnych.

* Miałem zaszczyt być członkiem Jury podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni i Węgiel International Student Film Festiwal w Katowicach, a tym samym obejrzałem mnóstwo dobrych filmów młodych, zdolnych reżyserów.

* Miałem przyjemność prowadzić bezpłatne warsztaty filmowe dla młodzieży „MASTERCLASS – Szkoła Filmowania”, które towarzyszą Festiwalowi Filmowemu CINEMAFORUM w Warszawie.

* Wziąłem udział w Kongresie Polskich Studentów na Uniwersytecie Leicester w Wielkiej Brytanii, gdzie mogłem podzielić się z młodymi ludźmi przemyśleniami o tym, jak przełamywać bariery w rozwijaniu swojej kariery i pasji, w kraju i za granicą.

* Odszedłem ze spektaklu „Oniegin” w Teatrze Romana, jako że sztukę tworzyłem w zgoła innym teatrze pod opieką Agnieszki Glińskiej.

Jestem dumny, że w 2016 mogłem realizować się w drugiej ważnej dla mnie sferze: podróży dalekich i bliskich oraz w działaniach na rzecz ochrony środowiska.

* Wraz z Krzysztofem Zanussim, zostaliśmy pierwszymi w Polsce honorowymi Ambasadorami Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Ta zaszczytna funkcja ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona osób z przekazem ONZ na temat najważniejszych wyzwań stojących dziś przed ludzkością, a więc każdym z nas. Chodzi o zwiększenie świadomości, że nasza postawa, wybory i nawet drobne codzienne działania lub zaniechania mają realny wpływ na nasze otoczenie, na jakość życia tu i teraz, ale także na kondycję całej planety i stan, w jakim pozostawimy ją kolejnym pokoleniom.

* Biorąc udział w 4 odcinkowej serii przyrodniczej „Mapa ginącego świata”, mogłem własnymi słowami opowiedzieć widzom jak ratować wymierające gatunki, ale o tym wspominałem już w części o życiu zawodowym.

* W Nowym ZOO w Poznaniu wziąłem udział w evencie „Weekend dla słoni”, którego celem było przyłączenie się do międzynarodowego protestu przeciwko handlowi kością słoniową i działań na rzecz ochrony zagrożonych wymarciem gatunków słoni afrykańskich i azjatyckich.

Co do mojej publicznej działalności wspomnę jeszcze o wielu wzruszających chwilach, które dane mi było przeżyć, wspierając niestrudzonego Przemka Szalińskiego i jego Fundację Przemek Dzieciom.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia pokusiłem się o otwarcie bloga w serwisie naTemat.pl. Już tylko pierwszym wpisem poruszyłem wiele osób. Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa, a i krytykujących serdecznie, noworocznie pozdrawiam.

Last but not least – moje zdrowie. Cieszę się, że udała się, odkładana od lat, operacja kolana i kilkumiesięczna rehabilitacja. Dzięki temu mogę chodzić, grać na scenie i na planie filmowym oraz podróżować, co jak wiecie, sprawia mi ogromną frajdę, zwłaszcza, gdy mogę przy tym zrobić coś pożytecznego.

O życiu prywatnym nie wspominam, bo jak sama nazwa wskazuje, jest ono prywatne. Ale i w tej kwestii nie mogę narzekać. Dobrze mieć przy sobie mądrą i wartościową osobę.

A dla Was jaki był 2016 rok? Co udało Wam się zrobić?

Dajmy sobie prawo, by cieszyć się z sukcesów i wejdźmy w Nowy Rok z wiarą i nadzieją. Sobie i Wam z głębi serca życzę na nadchodzący 2017 po prostu dobrej zmiany… no, może jednak ciut lepszej :-) !

Pozdrawiam,

Mateusz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress