25 czerwca – OnkoRejs Granicami Polski

Onkorejs Od 25 do 30 czerwca będę szedł w ogólnopolskim marszu OnkoRejs Granicami Polski z chorymi onkologicznie oraz osobami zdrowymi ich wspierającymi. To szczytna idea, której celem jest aktywizacja osób, które dotknęła choroba nowotworowa, a także ich bliskich. Chcemy pomóc im uwierzyć, że rak to nie wyrok oraz nagłośnić wagę badań profilaktycznych. Chcemy także tym marszem upamiętnić osoby, które przegrały walkę z rakiem.
Ja przejdę 107 km na odcinku Ustrzyki Górne – Barwinek. Trasa jest nieprzypadkowa. Gdy byłem dzieckiem, jeździłem na wakacje do miejscowości Rudawka Rymanowska. Tam całymi dniami bawiłem się z moją przyjaciółką Magdą. Chodziliśmy nad rzekę, łapaliśmy ryby na haczyk ze szpilki, zbieraliśmy grzyby, jeździliśmy na koniach, doiliśmy krowy i było super. Kilka lat temu Magda zachorowała na raka i stoczyła wielką bitwę, by wygrać z nowotworem. Dlatego w tym roku w OnkoRejsie pójdziemy z Magdą razem trasą Ustrzyki Górne – Barwinek, blisko której leży Rudawka. Udział w OnkoRejsie jest więc dla nas niejako sentymentalną podróżą do czasów dzieciństwa. Razem z Magdą chcemy wspierać chorych i pokazać im, że raka da się pokonać. Cieszę się, że udało mi się także włączyć do Onkorejsu SGB Bank z Poznania, który postanowił wesprzeć finansowo tę szlachetną inicjatywę.

OnkoRejs jest organizowany przez Fundację OnkoRejs – Wybieram Życie. Trwa od 25 czerwca do 1 lipca. Więcej informacji znajdziecie pod linkami:
www.onkorejs.pl
https://www.facebook.com/OnkoRejs/
https://www.facebook.com/events/667062360112212/

pozdrawiam,
Mateusz

20 czerwca – Dzień Dobry TVN, Pytanie na śniadanie i Polskie Radio

OnkorejsDrodzy,

ostatnio miałem przyjemność gościć w programie „Pytanie na śniadanie” w TVP2 i „Rozbiegani” w Polskim Radio IV, gdzie rozmawiałem o moim udziale w szczytnej inicjatywie OnkoRejs Granicami Polski, której celem jest pokazać, że rak to nie wyrok oraz promować badania profilaktyczne. Marsz odbędzie się w dniach 25 czerwca – 1 lipca, a ja przejdę jedną z tras Ustrzyki Górne – Barwinek, z czego się ogromnie cieszę.

Również z moją narzeczoną Pauliną Andrzejewską gościliśmy w programie Dzień Dobry TVN, gdzie rozmawialiśmy o naszej pracy zawodowej. Jeśli macie ochotę obejrzeć i posłuchać nas, linki znajdziecie tutaj:

http://www.polskieradio.pl/10/3958/Artykul/1778263,Sport-i-pomaganie-Mateusz-Damiecki-na-trasie-OnkoRejsu
https://pytanienasniadanie.tvp.pl/32720022/onkorejs-rak-to-nie-wyrok
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/tylko-u-nas-mateusz-damiecki-i-paulina-andrzejewska,234670.html

Pozdrawiam,
Mateusz

4 czerwca – o moim dzieciństwie w Dzień Dobry TVN!

ddtvn

Z okazji Dnia Dziecka w najbliższą niedzielę 4 czerwca ok. godz. 10.30 wezmę udział w programie Dzień Dobry TVN. Będę rozmawiał z Magdą Mołek i Marcinem Mellerem o tym, jak wyglądało nasze dzieciństwo w pracy u rodziców. Mam mnóstwo wspomnień z planów filmowych i prób w teatrze. Opowiem Wam dużo ciekawych historii i anegdot m.in. o tym, jak jako 3-latek podnosiłem mega ciężką kurtynę w Teatrze Dramatycznym…

Serdecznie zapraszam wszystkich przed telewizory,

Mateusz

29 kwietnia – 2 maja – „Klaps! 50 twarzy Greya” w Teatrze Polonia w Warszawie

12985542_1012470982152756_8475194998539326740_n Wszystkich, którzy nigdzie nie wyjeżdżają majówkę, bo zrezygnowali w ostatniej chwili z powodu pogody, zapraszam serdecznie na wieczór do Teatru Polonia na muzyczno-komediowy spektakl „Klaps! 50 twarzy Greya” na podstawie bestsellerowej książki „Pięćdziesiąt twarzy Greya” E.L. James. Ta książka to był jakiś koszmar :) Ale spektakl… To co innego.
Ja wcielam się w rolę perwersyjnego milionera, Hugh Hansena, postać inspirowaną słynnym Greyem. Wraz z moimi koleżankami – Martą Walesiak i Magdą Lamparską – robimy sobie bekę. W prześmiewczy sposób potraktujemy erotyczne fantazje opisane w powieści, ale za to całkiem na poważnie pokażemy czym jest bliskość, jak stawiać granice w relacjach z innymi. No i odpowiemy na pytanie czy pieniądze wystarczają, by być w życiu spełnionym i szczęśliwym. Całość doprawiona swawolnymi podrygami i piosenkami. Dobra zabawa gwarantowana, a jeśli Wam się nie spodoba, to w takim razie do reżysera z reklamacją!

Spektakl wyreżyserował Kanadyjczyk John Weisgerber, a autorem tłumaczenia oryginalnego tekstu jest Bartosz Wierzbięta, twórca kultowych dialogów do „Shreka”, „Madagaskaru” czy „Kung-Fu Pandy”. Za choreografię odpowiada Paulina Andrzejewska. Moja Paulina Andrzejewska. Najlepszy choreograf na świecie. I w Polsce.

Spektakle gramy od soboty do wtorku, od 30 kwietnia do 2 maja o godz. 19.30 w Teatrze Polonia Krystyny Jandy.

Dajcie się rozbawić! Zwłaszcza przy takim koszmarze na zewnątrz :-)

M.

20 kwietnia – wieczór improwizacji w Klubie Komediowym

klub komediowy W czwartek 20 kwietnia razem z moją siostrą Matyldą wziąłem udział w niesamowitym show w Klubie Komediowym! Improwizowaliśmy krótkie gry muzyczne, na żywo, bez przygotowania, wszystko z głowy i na oczach i życzenie widzów. Były wystąpienia trzygłowej gwiazdy Broadwayu, seria muzycznych hitów o grabarzach i maklerach giełdowych, a także wesołe przyśpiewki rodem z Irish baru. Było wspaniale, przezabawnie i bardzo inspirująco!
Na pianinie towarzyszyła nam Maja Lenar.
Będę Was informował o kolejnych moich improwizowanych występach w Klubie Komediowym.

Pozdrawiam,
Mateusz

19 kwietnia – „Nastaw się na chill out” w Chilli Zet

pobrany plik Wszystkich miłośników teatru, spektaklu „Klaps! 50 twarzy Greya!”, perwersyjnej relacji Christiana Greya i Anastasii Steele oraz innego rodzaju erotycznych, damsko-męskich relacji :-) zapraszam dziś o godz. 20.45 do Chilli Zet. Będę gościem Rafała Turowskiego w programie „Nastaw się na chill out” i na żywo, chilloutowo porozmawiamy o tym, co ważne i w teatrze i w życiu.

Pozdrawiam,

Mateusz

23 marca – wykład i pokaz „Mapy ginącego świata” na AWF w Poznaniu

Mapa_Ginacego_Swiata 6 Ekologia jest bliska memu sercu i dlatego chętnie angażuję się w różne działania na rzecz ratowania fauny i flory. Tym razem z przyjemnością poprowadzę wykład na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i pokażę studentom jeden odcinek z cyklu dokumentalnego „Mapa ginącego świata”, którego jestem gospodarzem. Razem z ekipą filmową pojechaliśmy do Kenii, Wietnamu, na Madagaskar i Sri Lankę w poszukiwaniu unikalnych w skali światowej i zagrożonych wymarciem gatunków roślin i zwierząt wskutek gospodarki rabunkowej człowieka. Okazuje się, że sami, nawet nieświadomie, możemy przyczynić się do wyginięcia całych ekosystemów. Na AWF pokażę odcinek zrealizowany w Wietnamie o tym, jak maltretowane są niedźwiedzie księżycowe, aby pozyskać żółć z ich wątroby, uchodzącej wg tradycyjnej chińskiej medycyny za substancję leczniczą.
Wykład, projekcja oraz dyskusja odbędą się w czwartek 23 marca o godz. 16.00 w auli AWF (budynek główny).
Pozdrawiam,
Mateusz

22 marca – bezpłatny pokaz „Humani” w Instytucie Teatralnym w Warszawie

Humani01Jak myślicie, czy roboty wyposażone w funkcję odczuwania zastąpią naszych bliskich? Wszak sztuczna inteligencja już dawno przestała być tylko wytworem wyobraźni pisarzy i filmowców sci-fi. Jaka jest prawda o ludzkiej naturze? Na te pytania próbujemy odpowiedzieć z reżyserką Katarzyną Trzaską w sztuce „Humani” Jarosława Murawskiego z gatunku socjologicznego science fiction.
Główna bohaterka Em po nieudanym związku postanawia kupić zaawansowanego technologicznie robota o ludzkim kształcie. Indywidualne oprogramowanie pozwala stworzyć partnera idealnego. Sprawa się komplikuje, gdy robot potrafiący upodobnić się do człowieka, zaczyna wykazywać zdolność do przeżywania, odczuwania i cierpienia.
Pierwszoplanową rolę kobiecą spektaklu gra Anna Ilczuk. Ja miałem przyjemność wcielić się w dwie postaci: DŻO – prawdziwego człowieka, byłego chłopaka głównej bohaterki, oraz MI – jej cyfrowego osobistego asystenta domowego, występującego pod postacią awatara na cyfrowym ekranie i wykazującego wiele cech ludzkich. W spektaklu wystąpili także m.in. Katarzyna Figura i Rafał Maćkowiak.
Serdecznie zapraszam na pokaz premierowy, który odbędzie się w środę 22 marca o godz. 18.30 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego przy ul. Jazdów 1 w Warszawie. Wstęp wolny. Wcześniejsza rezerwacja: bilety@instytut-teatralny.pl, tel. 791 877 377.
Pozdrawiam,
Mateusz

Marzec – „Klaps! 50 twarzy Greya” w Warszawie, Gliwicach i Olsztynie

12985542_1012470982152756_8475194998539326740_n Drodzy fani Christiana Greya i Anastasii Steele! Mama dla Was dobre wiadomości :-) . W marcu komediowo-muzyczny spektakl „Klaps! 50 twarzy Greya”, który bije rekordy popularności w Polsce i na całym świecie, zagramy aż 5 razy! Jeśli macie ochotę na 2 godziny fantastycznej zabawy pełnej humoru, tańca i kultowych piosenek z m.in. filmu „Kabaret”, „Grease” i repertuaru Enrique Iglesiasa, serdecznie zapraszam.

Opowiemy Wam o niecodziennej damsko-męskiej relacji i o głęboko ukrytych, seksualnych pragnieniach. Inspiracją dla autorów sztuki była bestsellerowa książka „Pięćdziesiąt twarzy Greya” E.L. James. Wraz z moimi koleżankami – Magdą Lamparską i Martą Walesiak – w prześmiewczy sposób traktujemy erotyczne fantazje opisane w powieści, a całkiem na poważnie pokazujemy, czym jest bliskość, jak stawiać granice w relacjach z innymi i czy pieniądze wystarczają, by być szczęśliwym.

Gramy 5-6 marca o godz. 19.30 w Teatrze Polonia w Warszawie, 8 marca (specjalnie na Dzień Kobiet!) o godz. 19.00 w Teatrze Miejskim w Gliwicach oraz 29 marca o godz. 17.00 i 20.00 w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie podczas 25. Olsztyńskich Spotkań Teatralnych.

Zapraszam,
Mateusz

19 lutego – „Klaps! 50 twarzy Greya” w Łodzi

Klaps05_fot. Ola_Grochowska Czy byliście już w kinie na „Ciemniejszej stronie Greya” – drugiej części filmowej trylogii na podstawie bestsellerowej literatury E.L. James? Ja zapraszam wszystkie Panie do teatru na pastisz pierwszej części, „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Komediowo-muzyczny spektakl „Klaps! 50 twarzy Greya!” w błyskotliwy i zabawny sposób opowiada o początkującej pisarce E.B. Janet (w tej roli Marta Walesiak), która postanawia napisać książkę o głęboko ukrytych, seksualnych pragnieniach i niecodziennej damsko-męskiej relacji. W spektaklu wcielam się w rolę głównego bohatera, którego pierwowzorem jest właśnie tytułowy Grey. Postać, którą gram – Hugh Hansen, perwersyjny milioner, uwodzi 22-letnią, niedoświadczoną Natashę Wood (Magda Lamparska) i wprowadza ją w tajniki wyrafinowanych, erotycznych gier…

Spektakl wyreżyserował Kanadyjczyk John Weisgerber, a autorem tłumaczenia oryginalnego tekstu jest Bartosz Wierzbięta, twórca kultowych dialogów do „Shreka”, „Madagaskaru” czy „Kung-Fu Pandy”.

W niedzielę 19 lutego zagramy aż dwukrotnie w Teatrze Muzycznym w Łodzi o godz. 15.30 i 18.30.

Pozdrawiam,

Mateusz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress